Sauna Çeşitleri

İmalat ve Bakım Onarım Hizmetlerini verdiğimiz sauna tipleri aşağıdaki gibidir.

 • Ahşap Sauna
 • Kuru Sauna
 • Islak Sauna
 • Modern Sauna
 • Geleneksel Sauna
 • Bitkisel Sauna
 • Fıçı Sauna
 • Rusya Buhar Sauna
 • Fin Sauna
 • Klasik Sauna

Ahşap Sauna

Ahşap Sauna Yapımı, çok kuru sıcak hava üretebilen, ahşaptan yapılmış, insanların rahat hareket edebileceği şekilde tasarlanmış sıcak bir ortam banyosudur. Sauna odaları farklı kullanım şekillerine göre tasarlanıp dizayn edilmiş olup, bireysel sauna odaları, aile sauna odaları ve hibrit sauna odaları olarak ikiye ayrılmaktadır. Sauna kullanımı normal banyodan farklıdır. Ortalama sıcaklığı 60-70 derece arasında tutarak 10 dakika bekledikten sonra vücudun terlemesini sağlamak amaçlanır.

Kuru Sauna

Genellikle kuru sauna odalarında ahşap ve banklar kullanılır. Saunanın kuru ısısı sinir uçlarınızı sakinleştirebilir ve aynı zamanda kaslarınızı gevşeterek vücut gerginliğini ve ağrıyı hafifletebilir.

Bu, artrit veya baş ağrısı (migren) gibi hastalıklardan muzdarip insanlar için çok faydalıdır. Ayrıca kuru bir sauna, stres atarken vücudunuz üzerinde rahatlatıcı bir etki de yapabilir.

Islak Sauna

Islak sauna veya buhar odası, suyu buharlaştırmak için bir jeneratör kullanır. Sıcak buhar, solunum sisteminizi açmanıza yardımcı olabilir. Bu, solunum sisteminizi hızlandırabilir.

Buhar banyosuna girdiğiniz nemli ısı (nem), vücudunuzdaki mukus zarlarını açarak basıncı azaltacaktır. Bu, astım ve bronşit gibi solunum yolu hastalıkları olan kişiler için oldukça faydalıdır ve sinüzit semptomlarının azalmasına da yardımcı olur.

Modern Sauna

Modern saunalarda vücut kızılötesi teknoloji kullanılarak ısıtılır.
Fin/İsveç saunası: kuru saunalardan biri, çok sıcak, kuru ve nefes alması zor.

Geleneksel Sauna

Otel ve spa gibi lüks mekanlar için bir hizmet olarak kabul edildiğinden çoğu insanın evinde saunası yoktur. Günümüzde saunaya gittiğimizde hala bu tür ticari yerleri kullansak da ev sauna tasarımı yaygınlaşmıştır. Çünkü sauna modeli en dar alanlarda dahi uygulanabilmektedir. Ayrı bir evde yaşıyorsanız, evdeki boş alanı sauna olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bodrumlar, banyolar ve hatta merdiven altı saunalar için ideal alanlar olabilir. Saunaların tarihine dönüp baktığımızda geleneksel Fin hamamlarıyla karşılaşacağız. Eski zamanlarda Finli sporcular saunayı ilk kez kullandılar ve bu şekilde tüm dünyaya yayıldı. Finli sporcuların saunayı kullanmalarının nedeni hiç şüphesiz saunanın insan sağlığına olan olumlu etkisidir. Sauna insanların rahatlamasını sağlar.

Bitkisel Sauna

Nemli saunalar için bazı aromalar kullanılır.

Fıçı Sauna

Sauna imalatı için doğru adrese geldiniz…
Saunayı evde, işte, otelde veya sosyal bir yerde kullanmayı planlıyorsanız doğru yerdesiniz bu yana yüzlerce sauna projesini başarıyla tamamlamış olan
tüm sauna ürünleri için Dünya Sauna Derneği tarafından yayınlanan üretim standartlarına uygun olarak hizmet vermektedir. olarak amacımız profesyonel kadromuz ile sizlere kaliteli bir sauna odası yapmaktır. Sauna üretiminin sınırlarının ötesinde…
Bizim işimiz, herhangi bir tip, model, şekil veya tasarımdaki saunayı, düşündüğünüz veya mimarınız tarafından tasarlanan bir gerçeğe dönüştürmektir.

Rusya Buhar Sauna

Geçmişte, bahçede saunaya girmek avangard olarak kabul edildi ve sahibi çok eksantrikti. Günümüzde trend o kadar gelişti ki, inşaat maliyeti arsanın istatistiksel sahibinin kapasitesi dahilinde ve bahçedeki sauna artık şaşırtıcı değil.

Fin Sauna

Saunaların terapötik etkileri uzun zamandır bilinmektedir – eski Romalılar bu “tedaviyi” kullanmaya hevesliydiler. İyileştirilmiş dolaşım, vücut verimliliği, cilt görünümü ve sağlık, potansiyel faydaların sadece küçük bir kısmıdır. Genellikle sauna birkaç dakikadan en fazla iki mevsime kadar (tip, nem ve sıcaklığa bağlı olarak) kullanılacaktır. Vücut üzerindeki olumlu etkisi, saunaların ev bahçelerinde ve hatta yazlık villalarda giderek daha fazla görünmesinin nedenidir. Bahçenin hangi kısmı sauna inşa etmek için en iyisidir?

Klasik Sauna

Sauna imalatı için doğru adrestesiniz…
Evinize, işyerinize, otelinize ya da sosyal tesisinize sauna yaptıracaksanız doğru yerdesiniz.
2005 yılından bu yana yüzlerce sauna projesini başarı ile tamamlamış SunCare SPA 2500 m2’lik üretim tesisi ve profesyonel kadrosu ile hizmetinizde…
SunCare SPA tüm sauna imalatlarında Dünya Sauna Birliği’nin açıkladığı üretim standartlarında hizmet vermektedir.
SunCare SPA olarak amacımız uzman kadromuz ile, size doğru yöntemlerle kaliteli bir sauna imal etmektir.
Sauna imalatında sınırları aşın…
Aklınıza gelen ya da mimarınızın tasarladığı her tip,model,şekil ve tasarım saunaları gerçeğe dönüştürmek bizim işimiz.

 • Ahşap Sauna Yapımı
  · Islak Sauna Yapımı
  · Kuru Sauna Yapımı
  · Geleneksek Sauna Yapımı
  · Bitkisel Sauna Yapımı
  · Modern Sauna Yapımı
  · Infrared Lambalı Sauna Yapımı
  · Uzak Infrared Sauna Yapımı
  · Fin / İsveç Saunaları Yapımı
  · Rusya Buhar Sauna Yapımı
  · Klasik Sauna Yapımı
  · Fıçı Sauna Yapımı
  · Buhar Odası Yapımı